1997’de piyasaya sürülen JSTOR, kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan ITHAKA’nın bir hizmetidir. JSTOR bilimsel araştırmalara, öğrenime ve öğretime katkı sağlayacak süreli yayın, kitap, görsel ve diğer her türlü materyali araştırmacıların, akademisyenlerin ve öğrencilerin erişimine sunan bulut tabanlı bir dijital kütüphanedir.

JSTOR Archive Collections

Arşiv koleksiyonları dergilerin tüm sayılarını içeren multi-disipliner ve disipline özel koleksiyonlardır. Koleksiyonlar 60’dan fazla disiplin ile ilgili akademik içeriği kapsar. Arşiv koleksiyonları kurumlara ihtiyaçlarına en uygun materyalleri seçme esnekliğini sunmak için hazırlanmıştır. Şu anda toplam 15 Bilim ve Sanat koleksiyonu ve İşletme, Matematik ve İstatistik ve Yaşam Bilimleri gibi bazı diğer disipline özel koleksiyonları bünyesinde barındırır.

JSTOR Current Journals
Koleksiyon önde gelen 46 yayınevinin 220’den fazla dergisini içerir. 15 başlık 2017’de yeni eklenmiştir. 20’den fazla konu alanı kapsanmaktadır. Çoğu arşiv koleksiyonuna abone olan kurumlar için Tüm CSP Koleksiyonuna abone olmak, JSTOR platformundaki tüm dergilerin Cilt 1 Sayı 1’den güncel sayısına kadarki tüm içeriğine kesintisiz erişim sağlar.

Books@JSTOR
Books at JSTOR dergilerle ve birincil kaynaklar ile birlikte JSTOR’un kolay kullanılabilir platformu ile entegre bir şekilde tanınmış akademik yayınevlerinden e-kitaplar sunar. 16 disiplinde 50,000’den fazla e-kitap içerir.

Portico

Ithaka, akademik dünyaya hizmet veren JSTOR, Ithaka S+R, Portico ve ARTSSTOR kaynaklarını sunan, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bu hizmetlerden Portico, dünyadaki en büyük dernek destekli dijital arşivlerden biridir. Kütüphaneler ve yayınevleriyle çalışır, araştırmacıların ve öğrencilerin gelecekte de erişim sağlayabilmelerini garanti etmek için e-dergileri, e-kitapları ve diğer elektronik kaynaklar bünyesinde saklar.