Cambridge University Press, Cambridge Üniversitesi’nin yayınevidir. Yayınevi, üniversitenin eğitim, öğrenim ve araştırmanın peşinde uluslararası en yüksek mükemmellik seviyesinde bilginin yayılması konusundaki misyonunu ileriye taşımaktadır.

Cambridge Journals Online 

Bilim, Teknoloji, Tıp, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında 380 adet tam metin yayını içermektedir.

Cambridge Journals Digital Archive

1827-2007 yılları arasında, CUP tarafından yayınlanmış tüm içeriği kapsamaktadır. Sosyal ve Beşeri Bilimler, Bilim-Teknoloji, Tıp ve Hukuk konu paketlerine ayrı olarak erişim seçenekleri sunmaktadır.

Cambridge Books Online 

Cambridge Books Online işlev bakımından zengin, online ortamda tamamen taranabilir içeriklerden oluşan önceden tanımlanmış veya hazır koleksiyonlar sunar. Sosyal Bilimler, Bilim, Teknoloji,  Tıp ve Beşeri Bilimler konu koleksiyonları içerisinde binlerce güncel ve arşiv başlık içerir.

Cambridge Companions Online 

Cambridge Companions Online, ünlü Cambridge Companions serilerinden konu bazlı koleksiyonları bir araya getirir. Bu seriler edebiyat, klasikler, felsefe, din, kültür ve müzik alanlarındaki konu ve kişiler hakkında 600’den başlık içermektedir.

Cambridge Histories Online

Cambridge Histories Online, 15’in üzerinde farklı akademik konu içerir. Eşsiz içeriği onu tarihi bir konu hakkında araştırma veya çalışma yapan herkesin sahip olması gereken bir kaynak haline getirmektedir. 1960’tan beri yayımlanan 300’dan fazla cilt ve yaklaşık 196.000 sayfadan oluşan benzersiz bir akademik içeriğe sahiptir. Cambridge Histories Online, yayınlanır yayınlanmaz basılı serilerden alınan yeni ciltlerle sürekli güncellenen aktif bir kaynaktır.

Cambridge Law Reports

Cambridge Law Reports (CLR), Uluslararası Hukuk Raporları (International Law Reports) ve Uluslararası Yatırım Uyuşmazlıkları Çözüm Merkezi (International Convention on The Settlement of Investment Disputes) Raporlarını kapsayan Cambridge University Press’in yepyeni online kaynağıdır.