JSTOR arşiv koleksiyonları 60 disiplinde 2,400’dan fazla akademik derginin 500 yıllık bir dönemi kapsayan arşiv sayılarını içerir. JSTOR içeriğini korumak ve dijital olarak sunmak için 57’ten fazla ülkeden yaklaşık 1200 yayınevinden oluşan kapsamlı bir grup ile çalışır.

JSTOR Archive Collections

Arşiv koleksiyonları dergilerin tüm sayılarını içeren multi-disipliner ve disipline özel koleksiyonlardır. Koleksiyonlar 60’dan fazla disiplin ile ilgili akademik içeriği kapsar. Arşiv koleksiyonları kurumlara ihtiyaçlarına en uygun materyalleri seçme esnekliğini sunmak için hazırlanmıştır. Şu anda toplam 15 Bilim ve Sanat koleksiyonu ve İşletme, Matematik ve İstatistik ve Yaşam Bilimleri gibi bazı diğer disipline özel koleksiyonları bünyesinde barındırır.

JSTOR Current Journals
Koleksiyon önde gelen 46 yayınevinin 220’den fazla dergisini içerir. 15 başlık 2017’de yeni eklenmiştir. 20’den fazla konu alanı kapsanmaktadır. Çoğu arşiv koleksiyonuna abone olan kurumlar için Tüm CSP Koleksiyonuna abone olmak, JSTOR platformundaki tüm dergilerin Cilt 1 Sayı 1’den güncel sayısına kadarki tüm içeriğine kesintisiz erişim sağlar.

Books@JSTOR
Books at JSTOR dergilerle ve birincil kaynaklar ile birlikte JSTOR’un kolay kullanılabilir platformu ile entegre bir şekilde tanınmış akademik yayınevlerinden e-kitaplar sunar. 16 disiplinde 50,000’den fazla e-kitap içerir.

Artstor
Artstor provides faculty and students with a complete image resource in a wide array of subjects with the breadth and depth to add context beyond the confines of your discipline.

With approximately 300 collections composed of over 2.5 million images (and growing), scholars can examine wide-ranging material such as Native American art from the Smithsonian, treasures from the Louvre, and panoramic, 360-degree views of the Hagia Sophia in a single, easy-to-use resource.

Artstor also supports study across disciplines, including anthropology from Harvard’s Peabody Museum, archaeology from Erich Lessing Culture and Fine Art Archives, and modern history from Magnum Photos, making it a resource for your whole institution.

The Artstor Digital Library provides straightforward access to curated images from reliable sources that have been rights-cleared for use in education and research — you are free to use them in classroom instruction and handouts, presentations, student assignments, and other noncommercial educational and scholarly activities. And unlike results from Google or other search engines, the Artstor images come with high-quality metadata from the collection catalogers, curators, institutions, and artists themselves.